Briljantni Džeko vodio Romu do pobjede: Dijamant imao savršen debi

Fudbaleri Rome održali su večeras kolegama iz Seville pravo predavanje (6:4) nadigravši ih u jednoj sjajnoj, a za bosanskohercegovačke ljubitelje fudbala, i iznimno važnoj utakmici. Zašto?Debitovao je Edin Džeko!

Nakon mjeseci spekulacija, raznoraznih tračeva i navodnih ponuda, Džeko je konačno promijenio klub, napustio Otok gdje su ga voljeli, ali ne i dovoljno cijenili, i već na startu pokazao da je vrijedilo. Zabio je dva, asistirao za jedan i bio najbolji igrač Vučice u svom debiju. Golemo!

Za prvi pogodak trebale su mu četiri minute. Odmjerenim udarcem loptu je smjestio tamo gdje nijedan golman nema pristup. Do kraja prvog dijela Džeko je zabio još jedna, a Roma dva za ukupnih i velikih 4:0 protiv nemoćnog i iscrpljenog protivnika.

U nastavku Vučica kreće još snažnije i uskoro zabija još dvaput, da bi do kraja meča, Andalužani ipak ublažili visok poraz za konačnih 6:4. Jeste da je pripremna utakmica, ali Dijamantu će mnogo značiti kao i još jednom bh. starteru večeras – Miralemu Pjaniću, vjerovatno i najvažnijem igraču rimskog tima u ovom momentu koji je sjajan bio i večeras.

Golove za Romu osim Džeke, večeras su zabili još Torrosidis, Nainggolan, Salah i Totti dok su strijelci za gosta bili Suarez, Reyes, Coke i Suarez. Sjajan, briljantan debi za bh. napadača i najave sjajne sezone u Italiji.