City osvojio Community shield, Džeki dvije minute

Manchester City je sa igračem više savladao Chelsea sa 3:2 u utakmici Community shielda, te tako poslao poruku konkurentima za naslov uoči početka sezone.

Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom bez većih uzbuđenja, sve do nekoliko minuta prije odlaska na odmor. Chelsea je poveo pet minuta prije kraja prvog dijela. Loptu je na desetak metara od gola Pantelimona dobio Fernando Torres i potom s lakoćom, lijevom nogom, šalje loptu u mrežu Manchester Citya za vodstvo londonskih plavaca.

Međutim, samo dvije minute kasnije, desio se vjerovatno ključni trenutak utakmice. Odbrambeni igrač Chelseaja Branislav Ivanović grubo je faulirao svog reprezentativnog kolegu iz selekcije Srbije Aleksandra Kolarova i dobio direktni crveni karton, a Chelsea je ostao sa deset igrača na terenu.

Već u 53. minuti City je anulirao prednost Chelseaja. Yaya Toure je sa oko 18 metara sjajnim prizemnim udarcem poslao loptu iza leđa Petra Cecha. Šest minuta kasnije, City je poveo. Carlos Tevez vukao je loptu po rubu kaznenog prostora, a kada mu se otvorio prostor za šut, nezaustavljivo je šutirao i pogodio za vodstvo Građana.

Sudbinu Chelseaja u ovom susretu zapečatio je francuski internacionalac Samir Nasri, koji je iskoristio sjajno ubacivanje Aleksandra Kolarova u 65. minuti.

Tračak nade Chelseaju donio je Ryan  Bertrand golom deset minuta prije kraja utakmice, ali Chelsea sa igračem manje jednostavno nije mogao više.

Reprezentativac BiH Edin Džeko u igru je ušao u 88. minuti, kada je na terenu zamijenio Carlosa Teveza.