Članovi “Galaje” nastavljaju sa uspjesima

Članovi taekwondo kluba „Galaja“ iz Sanskog Mosta ponovo su ostvarili dobar rezultat na međunarodnoj sceni. Mladi sanski sportisti su osvojili četiri medalje, po dvije srebrne i bronzane, u hrvatskom gradu Kutini na veoma jakom turniru u kick boksu pod nazivom „15. INTERNACIONALNI KICKBOXING KUP – Kutina 2013.“, na kojem su učestvovala 464 takmičara iz 61 kluba, koji su došli iz čak 6 država.

Srebrnu medalju u seniorskoj konkurenciji za „Galaju“ je osvojio Ajdin Fazlić u disciplini light contact kategorija + 90 kg. Srebrom se u juniorskoj konkurenciji okitila i Lejla Avdić u disciplini semi coctact kategorija – 55 kg. Bronzane medalje u junirskoj konkurenciji su osvojili Ajdin Musić u disciplini light contact kategorija – 96 kg i Indira Fazlić u disciplini semi contact kategorija – 42 kg.

Treba reći, da je u Kutini nastupio u seniorskoj konkurenciji i najbolji takmičar „Galaje“, Imran Midžan, u kategoriji – 69 kg disciplina light contact. Kako nas je informisao trener „Galaje“, Husein Bećirević, Midžan je poražen u prvom kolu od takmičara iz Mađarske sudijskom odlukom 2:1. Bećirević naglašava, da se Midžan ipak u ovoj borbi čuvao kako ne bi doživio povredu čime bi bio upitan njegov nastup u dresu reprezenacije BiH na Svjetskom prvenstvu koje će se od 30.novembra do 08. decembra održati u Antalyji u Turskoj.