Naslovnicainmedia danas

Dalila pobijedila Anu Bogdan

Pobjedom nad Anom Bogdan, Dalila Jakupović se plasirala u osminu finala WTA turnira u Latviji.

Rumunska teniserka Ana Bogdan koja trenutno zauzima 124 mjesto WTA liste je bila prvi protivnik Dalile Jakupović na prestižnom WTA turniru u Jurmali, Latvija.

Dalila je pobijedila sa 2 : 0 (6:3 ; 7:6) nakon 1 sat i 36 minuta dobroga tenisa.
Prvi set je Dalila dobila vez problema sa 6:3 nakon 31 minut igre. U drugom setu se vodila ravnopravna borba za svaku loptu, gem i set.

Nakon sat vremena i jedne minute neizvjesnog meča slavila je Dalila sa 7:6 i zasluženo se plasirala u drugi krug.

Danas Dalila Jakupović nastupa u paru sa Irina Bara (Rumunija) protiv para Andrea Gamiz (Venecuela) i Paula Ormaechea (Argentina).