DOVOLJNO ZA NOKAUT FAZU: Francuzi minimalno protiv Perua

U drugoj utakmici grupe C Svjetskog prvenstva u Rusiji sastali su se Francuska i Peru.

Utakmica je dobro počela. Najprije je Christia cueva u 6. minuti uputio opasan udarac, ali nije bio precizan. Zatim je veliku šansu propustio Griezmann  u 11. minuti kada je šutirao pored gola. Zatim je opet Griezmann bio u šansi, u 16. minuti, kada je na asistenciju Girouda šutirao po sredini gola. Nakon toga je najveću šansu za Peru imao Paolo Guerrero, kada je u situaciji 1 na 1 sa Lorisom, šutirao po sredini gola, te je Loris lagano odbranio. To je bilo u 31. minuti. Nedugo zatim i gol za Francuze u 34. minuti. Giroud je šutirao i izblokiran je, a na odbijenu loptu naletio je Mbappe i zakucao loptu u praznu mrežu.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Lucas Hernandez u 41. minuti, kada je šutirao u rašlje, ali je golman Perua Pedro Gallese sjajno odbranio.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra Perua, koji je preuzeo inicijativu, i pokušavao doći do izjednačenja. Najbliži njemu bili su u 50. minuti kada je Aquino Sanchez sa dvadesetak metara pogodio stativu. Zatim je u 68. minuti Lucas Advincula šutirao preko gola sa ruba šesnaesterca. U 81. minuti prijete Francuzi. Dembele je šutirao nekoliko centimetara pored gola. Do krahja utakmice nije bilo prilika i Francuska je uspjela zabilježiti tešku pobjedu minimalnim rezulatom 1:0.

Francuska je nakon prva dva kola vodeća u grupi C i osigurali su plasman u nokaut fazu, a u posljednjem kolu u grupi igraju protiv Danske. Sa druge strane Peru je bez bodova, i nema nikakve šanse za prolaz dalje. U poljednjem kolu igraju protiv Australije.