Naslovnicainmedia danas

Dva gola Nermina Alagića

Nermin Alagić je postigao dva gola za pobjedu juniora Veleža na gostovanju kod vršnjaka iz ekipe Mladost DK

U okvtu 8. kola U-19 Premijer lige BiH (juniori) Velež je gostovao na stadionu MGM farm arena u Doboju kod Kaknja gdje je pobjedio FK Mladost DK rezultatom 1 : 4 (0:1).

Kapiten juniora Veleža Nermin Alagić je postigao dva gola, dok su Bašić i Hošo postili po jedan gol. Nermin Alagić je postigao gol u 37.minutu utakmice za vodstvo Veleža od 0:1, što je ujedno bio rezultat prvog poluvremena. Safet Cigo je početkom drugog poluvremena, u 46.minutu izjednačio rezultat na 1:1.

Golovima Bakira Bašića u 50.minutu i Tarika Hose u 63.minutu Velež je poveo sa 1:3.

Konačan rezultat utakmice postavio je Nermin Alagić golom u 70.minutu za 1:4. Bio je to treći gol kapitena Nermina Alagića u ovoj sezoni,s kojim je drugi strijelac ekipe.

Juniori Veleža su osmi na prvenstvenoj tabeli sa osam osvojenih bodova.
U idućem kolu na svom stadionu dočekuju vršnjake iz Širokog brijega.

Pobjeda juniora Veleža posvećena je saigraču i golmanu ekipe Farisu Aličiću, kojem je nedavno umrla majka. Faris nije bio sa ekipom, ali je ona bila uz njega, pobjedom i porukom: