Dva gola u mreži Belgije za slavlje ‘Azzurra’

Belgija i Italija odigrali su večeras derbi dosadašnjeg dijela Evropskog prvenstva u Francuskoj, a utakmica je završila rezultatom 2:0 za Italijane.

Prvi gol vidjeli smo u 32. minuti. Leonardo Bonucci je fantastičnim dubinskim pasom sa sredine terena sjajno uposlio Emanuelea Giaccherinija u šesnaestercu Belgije, a igrač Bologne je sa desetak metara preciznim udarcem matirao Courtoisa.

Italijani su nekoliko minuta kasnije propustili priliku da udvostruče prednost, kada jePelle iz izgledne pozicije udarcem glavom promašio gol.

U drugom poluvremenu Belgijanci su u potpunosti preuzeli inicijativu i punih 45 minuta pokušavali doći do izjednačenja, dok su se Italijani opredijelili za odbranu svog gola uz povremene kontranapade.

Najbolju šansu za Belgiju imao je Romelo Lukaku u 53. minuti. Napadač Evertona izašao je sam pred Buffona i lob udarcem savladao golmana Juventusa, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored gola.

Selektor Mark Wilmots u posljednjih 20 minuta sve karte bacio je u napadu, uvodeći u igru Divocka Origija i Yannicka Ferreiru-Carrasca. Redali su se napadi Belgijanaca, ali su reprezentativci Italije uspjeli sačuvati mrežu.

U jeku napada Belgije Italijani su iz kontranapada prijetili Belgijancima, ali je Curtois u 85. minuti odbranio udarac Immobilea. Ipak, u sudijskoj nadoknadi golman Chelseaja bio je nemoćan kada je Graziano Pelle sa desetak metara volej udarcem zatresao mrežu i postavio konačan rezultat 2:0.