Efes nakon preokreta savladao Fenerbahce, Bayern na krilima Đedovića savladao Baskoniu

Veleras se širom Evrope igraju mečevi Eurolige, a bili su to zanimljvii uvodni mečevi. Efes je na fantastičan način odigrao drugo poluvrijeme, koje je započeo sa 14 poena zaostatka, ali je prednost gostiju istopljena već u posljednjim minutima treće dionice.

2

U tom zanosu sastav Ergina Atamana odigrala je i četvrtu četvrtinu, za šta Fenerbahce nije imao pravi odgovor pa je na kraju morao da se pomiri sa porazom. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Rodrigue Beaubois sa 17, Moerman je ubacio 15, a Pleiss i Micić po 13. Kod gostiju je ubjedljivo bio najraspoloženiji Jan Vesely, koji je postigao 24 poena i imao osam skokova. Domaći trijumf ostvario je minhenski Bayern protiv Baskonije – 77:71. Nihad Đedović je za Bavarce postigao 14 poena.