NaslovnicaSanski Most

Ekrem Jakupović “pokorio” Srbiju

Ekrem Jakupović, član Atletske reprezentacije BiH, ostvario je još jedan veliki rezultat na međunarodnoj sceni. Ovaj Prijedorčanin, koji živi i radi u Sanskom Mostu, u bh dresu je osvojio prvo mjesto na 5.000 metara u kategoriji veterana na Otvorenom prenstvu Srbije koje je u proteklu subotu održano u Beogradu.

10421188_534786586648488_659178340786178960_n

Ovim uspjehom Jakupović je još jednom pokazao i dokazao da s pravom nosi epitet jednog od najboljih atletičara u svojoj klasi u regionu, ali i šire. Aktuelni je prvak Balkana na 10.000 metara u konkurenciji veterana i balkanski vice prvak na 5.000 metara. Također, ove godine je ostvario i zapažen rezultat na Svjetskom dvoranskom prvenstvu za veterane koje je u martu održano u Budimpešti. U glavnom gradu Mađarske je zauzeo dva sedamnaesta mjesta u finalnim trkama na 8.000 i 3.000 metara, dok je kroz cilj prošao šesnaesti na polumaratonu od 21 km.

Pomenimo, prije dvadeset dana je u Sisku osvojio zlatnu medalju na tradicionalnom malom maratonu od 15 kilometara. Jakupović će narednog vikenda nastupiti i na otvorenom prvenstvu Hrvatske koje će se održati u Zagrebu,a to će biti posljednja provjera pred nastup na Evropskom prvenstvu za veterane koje će se od 22.do 31. augusta održati u turskom gradu Izmiru. Jakupović će na ovom velikom takmičenju Bosnu i Hercegovinu predstavljati na pet i deset hiljada metara.