NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Ena i Selman osvojili nove medalje

Mladi sanski judisti Ena Bašić i Selman Hodžić, koji nastupaju za Judo klub „Travnik“, ostvarili su još jedan uspjeh na državnom prvenstvu.

Selman se okotio srebrnom medaljom, dok je Ena osvojila bronzu. Iako se takmiče za travnički klub ovi mladi sanski sportisti ističu da su medalje donijeli u svoj grad.    U Vitezu je u proteklu subotu održano judo prvenstvo BiH za juniore i starije dječake.

Nastupilo je oko 350 takmičara iz 51 kluba koji su izborili plasman kroz kvalifikaciona prvenstva. Na ovom velikom sportskom događaju zapažen rezultat su ostvarili Selman Hodžić i Ena Bašić koji su članovi Judo kluba „Sanski Most“, ali su i ovaj put nastupili za Judo klub „Travnik.“ .

Hodžić je postao državni vice prvak u konkurenciji stariji poniri, a srebrnu medalju i 2. mjesto je osvojio sa dvije borbe, po jedna pobjeda i poraz. Ena je osvojila bronzu u konkurenciji juniorki -48 kg, a do  3. mjesta je imala 3 borbe  – dvije pobjede i jedan poraz. Eni je ovo treća državna medalja ove godine čime je uspjela ostati u vrhu bh. judoa. Penjala se na pobjedničko postolje u konkurenciji seniora, juniora i kadeta. Inače, ovo joj je 7. medalja sa državnog prvenstva od kako nastupa kao kadet.

U Judo klubu „Sanski Most“,  su zadovoljni i srećni dobrim nastupom Selmana i Ene i čestitali su im na uspjehu. U ovom sportskom kolektivu naglašavaju da će se nastaviti raditi sa punom parom za naredna takmičenja jer namjeravaju do kraja godine pratiti sve turnire i takmičenja koja predstoje.