Evropska liga: Roma remizirala sa Feyenoordom, Everton deklasirao Young Boyse

Završene su prve utakmice (19 sati) šesnaestine finala Evropske lige. Roma, za koju nastupa bh. reprezentativac Miralem Pjanić, je na Olimpicu remizirala sa Feynordom rezultatom 1:1.

Povela je Roma golom Gervinha u 22. minuti, da bi Feynord do izjednačenja došao preko Kazim-Richardsa u 55. minuti susreta. Večerašnji remi u Rimu biće veliki pritisak za Romu u uzvratnoj utakmici. Pjanić je odigrao svih 90. minuta večerašnje utakmice.

Everton je na gostovanju deklasirao Yong Boys savladavši ih sa visokih 4:1. Yong Boysi su poveli u 10. minuti, da bi igrači Evertona sa tri pogotka Lukakua i jednim Colemana došli do visoke pobjede od 4:1. Ovom pobjedom Everton je obezbijedio veliku prednost za uzvratni susret. Bh. reprezentativac Muhamed Bešić je utakmicu odgledao sa klupe za rezerve.

Wolfsburg je upisao značajnu pobjedu od 2:0 protiv lisabonskog Sportinga. Napoli je na gostovanju u Turskoj savladao Trabzonspor sa velikih 3:0.