Evropska liga / Svi predstavnici BiH u Evropskoj ligi ispali u prvom pretkolu

Nakon Širokog Brijega i Radnika iz Bijeljine od Evrope se u prvom pretkolu Evropske lige oprostila i tuzlanska Sloboda. Izabranici Husrefa Musemića poraženi su u revanš susretu od Beitara u Jerusalemu rezultatom 1:0.

Prvu priliku na susretu imali su domaći. Šutirao je Claudemir u desetoj minuti nakon slobodnog udarca, ali se rezultat ne mijenja. U 14. minuti nova prilika pred golom Pirića, ovaj put Magbo nije precizan. Sloboda prijeti u 17. minuti preko Ordagića, ali je siguran golman Beitara.

Četiri minute kasnije nova prilika za Tuzlake, izblokiran je Mehidić. Isti igrač prijeti u 27. minuti susreta, ali nije precizan. Prvi igrač zapisan u sudijsku bilježnicu na ovom susretu bio je veznjak Slobode, Amer Ordagić. Ostalo je u Jerusalemu nakon prvih 45 minuta bez golova.

Početak drugog poluvremena nije donio mnogo uzbuđenja. Loptu je više u svom posjedu imao domaćin, ali nije bilo konkretnih prilika. U 61. minuti susreta žuti karton u redovima Slobode dobio je Džidić. Samo pet minuta kasnije vodstvo Beitara.

Nakon u najmanju ruku sumnjivog penala za domaće, Atzily donosi prednost Beitaru. Prethodno je žuti karton dobio Ivan Kostić. Sloboda prijeti u 71. minuti preko Veselinovića, ali nema promjene. Mogao je Beitar u finišu do još nekog gola, ali se rezultat nije mijenjao.

Fudbaler Slobode, Aldin Džidić dobio je drugi žuti karton u 87. minuti, pa je Sloboda susret završila sa deset igrača na terenu. Posljednju priliku imala je Sloboda, ali Karićev udarac glavom odlično brani golman Beitara.