Fenerbahce preokretom do važne pobjede

Fudbaleri Fenerbahcea nastavili su neizvjesnu utrku za naslov prvaka Turske s Galatasarayem, savladavši u susretu 23. kola Superlige na domaćem terenu ekipu Ankaragucua nakon preokreta rezultatom 2:1.

Dominik Livaković je u 13. minuti skrivio penal, koji je u gol za šokantno vodstvo gostiju pretvorio Tolga Cigerci.

Ipak, u nastavku je uslijedio preokret domaćina u režiji Cengiza Undera, koji je postigao dva gola, u 20. i 32. minuti.

Kapiten Fenerbahcea i bh. reprezentacije Edin Džeko (37) našao se u startnoj postavi Fenerbahcea, ali četvrtu utakmicu zaredom nije uspio postići gol.

Večeras je igrao do 71. minute, dok je Rade Krunić (30) na terenu proveo cijeli meč.

Priliku za igru od 73. minute dobio je i Riad Bajić (29).

Fenerbahce je ovom pobjedom došao do učinka od 60 bodova, što je tri više od drugoplasiranog Galtasaraya.