Fenerbahče u 94. minuti došao do zlata vrijedne pobjede, Džeko i Krunić prvi put zaigrali skupa

Nogometaši Fenerbahčea ostvarili su veliki trijumf u borbi za titulu nakon što su u okviru 22. kola turske Super Lige slavili na gostovanju protiv Bašakšehira 1:0.

Fener je ponovo pružio slabu partiju, mučio se i teško stvarao šanse, a posao im nije olakšao ni crveni karton koji je u 45. minuti dobio nogometaš domaćih Figueiredo.

Uzaludni su bili napadi Fenerbahčea, Džeko je prijetio u nekoliko navrata, ali golman Bašakšehira bio je na visini zadatka.

Sve do sudijske nadokande mreže su mirovale, a onda je dosuđen penal za Fener nakon igranja rukom jednog domaćeg nogometaša. Odgovornost je preuzeo Batshuayi i pogodio je za ogromnu pobjedu Fenerbahčea koji sada ima tri boda više od Galatasaraya i susret više na svom kontu.

U 97. minuti Džeko je nakon kontranapada pogodio stativu, te je ostalo 1:0.

Dijamant je na terenu proveo svih 90 minuta, baš kao i Rade Krunić koji je prvi put od dolaska u Fener bio starter i njih dvojica su prvi put skupa zaigrali u dresu kluba iz Istanbula.