Fenomenalni Edin Džeko zabio dva gola za pobjedu Fenera

Edin Džeko (37) postigao je dva gola za pobjedu Fener nad Gaziantepom na startu nove sezone turske Superlige.

Fener je pred svojim navijačima pobijedio rezultatom 2:1, a Dijamant je pogađao dva puta.

Džeko, koji je odigrao cijeli susret sa kapitenskom trakom, doveo je Fenerbahce u prednost u trećoj minuti.

Naš napadač je u 18. minuti zabio novi gol za tim iz Istanbula.

Gosti su od 23. minute igrali sa igračem manje, s obzirom da je Maxim morao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

Ipak, Gaziantep je smanjio na 2:1 u petoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena preko Kizildaga.

Fenerbahce je u 55. minuti mogao postići još jedan gol, ali golman Gaziantepa odbranio je penal Tadiću.

Spomenimo da je u drugoj utakmici večerašnjeg programa ekipa Adana Demirsport pobijedila Rize sa 2:1.

Goran Karačić (26), koji redovno brani u Europi, nije bio na golu Adane, dok je za Rize debitovao Dal Varešanović (22).

Varešanović je na teren ušao u 61. minuti.