Francuzi preokretom do pobjede, Gibraltar živi svoj san

Veleras su se širom Evrope igrale utakmice Lige nacija.Derbi kola igrao se na Saint Deni stadionu gdje je selekcija Francuske ugostila Njemačku. Nijemci su odlično počeli susret, pošto je Toni Kroos pogodio sa bijele tačke u 14. minuti i donio vodstvo gostima. Djelovalo je da bi ekipa Joachima Lowa mogla konačno do pobjede, ali je sve nade srušio Antoine Griezmann u nastavku susreta. Prvo je lijepo pogodio u 62. minuti za izjednačenje, a onda je i donio potpuni preokret golom sa bijele tačke u 80. minuti. Ostalo je 2:1, pa se tako nastavljaju muke za Lowa.

Prve selekcije koje su osigurale play-off Lige nacija su Ukrajina i Gruzija. Izabranici Andreya Shevchenka su golom Malinovskog slavili protiv Češke u Ligi B, dok je Gruzija bila impresivna i rezultatom 3:0 došla do maksimalne, četvrte pobjede, ovaj put nad Latvijom.

Vjerovatno najveća senzacija je ponovo Gibraltar koji nastavlja živjeti svo jsan. Nakon prve gostujuće pobjeda u historiji, u Aremniji prije nekoliko danas, silno motivisani došli su i do prve domaće pobjede, a pred svojim navijačima savladali su selekciju Lichteinsteina.