NaslovnicaSportinmedia danas

Golom Demira Jakupovića, Rudar ponovo u Premijer ligi BiH

Fudbaleri Rudar Prijedora, dva kola prije kraja šampionata, i matematički su osigurali povratak u Premijer ligu BiH kao pobjednici Prve lige RS za sezonu 2020/21.

Rudar Prijedoru je za povratak u društvo najboljih nakon pet godina bio dovoljan bod protiv Sloge iz Doboja koja im je golom sa 11 metara u zadnjoj minuti sudijske nadoknade pokvarila potpuno slavlje.

Meč je okončan remijem – 1:1. Oba gola smo vidjeli u u posljednjoj fazi utakmice.

“Rudari” su poveli preko Demira Jakupovića u 73. minutu, da bi konačan rezultat u nadoknadi sudijskog vremena iz penala postavio Esad Buljubašić u 93 minutu.

Bio je to peti prvenstveni gol Demira Jakupovića za slavlje u Prijedoru.

Rudar Prijedor dva kola prije kraja šampionata sada ima 57 bodova, sedam više od drugoplasirane Zvijezde 09.