NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Bravo SANA 7!

U utakmici posljednjeg, XXII. kola Prve lige Federacije BiH grupa sjever za sezonu 2020/21, RK Sana 7 je pobijedila u Donjem Vakufu istoimenu ekipu rezultatom 32 : 36 (20:16).

Bila je to utakmica za prestiž između dva ravnopravna protivnika u kojem je Sana 7 uspjela -4 gola pretvoriti u +4 gola i zasluženu pobjedu.

U prvom poluvremenu strijelci su bili raspoloženi uz lošu igru u odbrani obe ekipe. Sana 7 je slabo otvorila utakmicu da bi sredinom poluvremena konsolidovala igru i bila nadomak izjednačenja. U drugom poluvremenu odlična igra Sane 7, naročito u odbrani gdje je bljilirao Jasmin Cerić.

Tri uzastopno odbranjena sedmerca su unijele sigurnost u igri Sane 7. Dobro je anuliran najbolji strijelac vakufljana Haris Rujanac od strane Anisa Bojića.U 40. minutu utakmice Sana 7 je izjednačila rezultat na 24:24.

Nastavila se igra gol za gol i samo su sudije svojim odlukama držali domaćine u igri. U 50. minutu utakmice Sana 7 je povela da bi ubrzo povećala prednost na četiri gola prednosti 26 :30.T

renerski par Aladin Sinanović i Senad Maličević su dobro postavljenom igrom mirno priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u ekipi Sane 7 je bio Nail Selman 12 golova, Alis Ibričić 7 golova i Anis Bojić 6 golova.

Odlična igra rukometaša Sane 7 u drugom poluvremenu i zaslužena pobjeda za kraj uspješne polusezone.