Golovima Džeke i Aguera City osvojio titulu u Engleskoj

Nevjerovatan rasplet engleske Premier lige desio se ovog popodneva.

Gotovo osiguranu titulu Manchester City umalo je ispustio protiv davljenika QPR-a protiv kojeg su gubili do sudijske nadoknade.

Tada je na scenu stupio naš Edin Džeko koji u 92. minuti glavom pogađa za 2:2 a nepunih minutu kasnije Aguero postavlja konačnih 3:2 i tako titulu donosi na Etihad.

Utakmica je imala nevjerovatan tok.

Golom Zabalete u 39. minuti povela je superbogata ekipa sa Etihada, ali šok je uslijedio u drugom poluvremenu.

Izjednačio je Jibril Cisse u 48. minuti. Put ka tituli je za City ponovo se otvorio u 55. minuti kada je Burton zaradio crveni karton. Ali QPR nije stao već je sa igračem manje u 66. minuti preko Mackieja došao u vodstvo.

Ipak nisu uspjeli odoliti napadima Cityja koji je napdao svim silama do samog kraja.

S druge strane Manchester United je bio novi prvak do posljednjih trenutaka meča na Etihadu.

Ekipa Alexa Fergusona vodila je od 20. minuta meča golom Rooneya i očekivala je rasplet utakmice između Cityja i QPR-a.

Međutim, sreća im je okrenula leđa u posljednjim trenucima, te je titula otišla u ruke  gradskom rivalu.

Nakon utakmice uslijedilo je veliko slavlje na terenu Cityja a jednu od vodećih uloga je igrao naš reprezentativac Edin Džeko.

Ugrnut zastavom Bosne i Hercegovine, Džeko je paradirao terenom, šampanjcem ganjao trenera Manicinija i ljubio kamere vidno zadovoljan i sretan.