Građani sigurni u Sevilli, Kraljevići bez milosti u derbiju

Takmičenje u Ligi prvaka nastavljeno je večeras utakmicama četvrtog kola u grupama A, B, C i D. Kako je to manje-više uobičajeno, ljubitelji vrhunskog fudbala i večeras su imali šta vidjeti, a posebno zanimljivo bilo je u Sevilli gdje je domaćin odmjerio snage s engleskim viceprvakom Manchester Citiyjem.

U sjajnoj utakmici, više snage i znanja pokazali su gosti proslavivši iznimno vrijedan trijumf u borbi za prvu elimininacijsku fazu takmičenja. Poveli su rano, strijelac prvog gola bio je Raheem Sterling u osmoj minuti da bi već u 11, vodstvo uduplao Fernandinho.

Nadu domaćinu vratio je pogotkom Benoît Tremoulinas u 25. minuti da bi Wilfried Bony golom u 36. minuti postavio konačnih 1:3. Veoma važna pobjeda Građana koji su ovim trijumfom napravili odlučujući korak ka osmini finala.

U drugom meču grupe D Gladbach i Juventus remizirali su (1:1) pa su tako i ovi  timovi zadržali šanse za prolaz dalje.

Grupa A: Manchester United – CSKA 1:0, PSV – Wolfsburg 2:0 Grupa B: Real Madrid – PSG 1:0, Shakhtar – Malmo 3:0
Grupa C: Astana – Atletico 0:0, Benfica – Galatasaray 2:1
Grupa D: Sevilla – Manchester City 1:3, Gladbach – Juventus 1:1