Hrabi članovi KK “Hurije” osvajaju nove medalje

Mladi članovi Karate kluba „Hurije“ iz Sanskog Mosta ostvarili su odlične rezultate u Banja Luci na međunarodnom karate turnir pod nazivom “Banjaluka Open 2014″. Sanski karatisti su osvojili jednu zlatnu, dvije srebrne i jednu bronzanu medalju, a na turniru se takmičilo oko 680 takmičara iz 40 Klubova iz Slovenije, Hrvatske, BiH i Srbije.
Prvo mjesto i zlatnom medaljom se okitila Osmana Seferović u apsolutnoj kategoriji 11 godina, srebrne medalje su osvojili Lejla Demirović u kategoriji 9 godina kate i Mirsad Hodžić i borbama kategorija 52 kg, dok je bronzanu medalju osvojio u juniorskoj konkurenciji Asmir Avdić u borbama kategorija 60 kg.

10247410_493215107472303_6721976638485744412_n

Prema riječima trebera „Hurija“, Kemala Hodžića Hepe, veoma jak turnor u Banja Luci je dobro poslužio članovima ovog kluba kao probni nastup za Državno prvenstvo koje će se održati sredinom maja. Na prvenstvgu BiHće se odrediti i članovi reprezentracije pred nastupajuća evropska i svjetska prvenstva.