Ibričić i Jakupović golovima srušili Maribor

Arnel Jakupović i Senijad Ibričić postignutim golovima srušili na gostovanju veliki Maribor i pokazali svu ljepotu nogometa.Nema vrlikih i malih klubova, a pogotovo nepobjedivih i nedodirljivih.

Krećemo se u izuzetno opasnim vodama i nogomet je ono što je uvijek bio, igra broj jedan, što je upravo zato obožavan, što je u njemu do sada bilo bar osnovne solidarnosti i jednakosti.

To je sada ugroženo. Oni, koji žele rušiti nogomet, kakvog ga znamo i volimo, konačno su svjesni realnosti, da je ovaj sport mnogo više od služenja i trošenja milijardi.

Nogometaši Domžala na utakmicu protiv Maribora izašli u majicama sa natpisom: Solidarnost. Jednakost. Nogomet za sve.

U utamici Prve lige Telekom Slovenije, 29. kolo, na stadionu Ljudski vrt u Mariboru, ekipa Domžala je pobijedila Maribor rezultatom 1 : 3 (0:3).Domžale je povelo sa 0:1 golom Šoštarič Kariča u 29. minuti utakmice.

Nakon odlične asistencije kapitena Senijada Ibričića pred golom je najviši bio Šoštarič Karič koji je glavom loptu poslao u mrežu.Na 0:2 je povisio Arnel Jakupović, golom u 38. minuti.

Gol za 0:3 postigao je kapiten Senijad Ibričić iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 44. minuti utakmice. U drugom poluvremenu je Maribor uspio dati jedsn gol odličnom Ajdinu Mulaliću za konačan rezultat utakmice 1:3.

Kapiten Senijad Ibričić je postigao 5 golova i upisao 4 asistencije, dok je Arnel Jakupović postigao isti broj golova uz jednu asistenciju manje.