Inter sa Icardijem u ekipi razbio Genou, Lazio kiksao protiv SPAL-a

Italijanska Serija A (30. kolo) je večeras ponudila pregršt uzbuđenja, a jedan od susreta koji je privukao dosta pažnje jeste i onaj između Genoe i Intera.

Nakon “sapunice” o kojoj je sve već rečeno, u ekipu Intera se vratio Mauro Icardi, a Nerazzurri su na gostovanju kod Genoe slavili rezultatom 0:4.

Inter je poveo već u 15. minuti golom Gagliardinija, a veliki problemi za Genou su se mogli nagovijestiti u 39. minuti kada je Romero dobio direktan crveni karton.

Nekoliko trenutaka kasnije Mauro Icardi je pogodio sa bijele tačke i povisio na 0:2.

Bio je to rezultat prvog dijela, a nakon devet minuta igre u nastavku Icardi se upisao i u asistente pošto je proigrao Perišića koji je pogodio za 0:3.

Konačnih 0:4 postavio je Gagliardini nakon intervencije gol tehnologije.

Zanimljivu utakmicu su večeras odigrale ekipe Frosinonea i Parme, a domaći Frosinone je bio bolji i na kraju slavio sa 3:2.

Poveo je Frosinone preko Pinamontija u 13. minuti, dok je poravnanje Parmi donio Barilla u 18. minuti.

Prije odlaska na odmor, u sudijskoj nadoknadi, Frosinone stiže do novog vodstva. Pinamonti je ovaj put bio asistent, a strijelac Valzania.

Na 2:2 je poravnao Ceravolo sa bijele tačke u 58. minuti, a onda u finišu prava drama. Sudija je čitavu vječnost pregledavao VAR i na kraju dosudio penal za Frosinone. Igrala se čak 103. minuta utakmice kada je Ciofani pogodio za pobjedu domaćih i postavio konačnih 3:2.

Torino je na svom terenu sa 2:1 savladao ekipu Sampdorije.

Poveli su domaći sa 2:0 nakon golova Belottija (34’, 45+1’), dok je poraz Sampdorije ublažio Gabbiadini u 83. minuti.

Lazio je napravio veliki kiks na gostovanju kod SPAL-a.

Izabranici Simonea Inzaghija nikako nisu uspijevali pronaći put do mreže gola SPAL-a, dok su domaći u samom finišu stigli do minimalne pobjede.

VAR je asistirao, sudija dosudio penal za SPAL, a Petagna pogodio za konačnih 1:0 u 89. minuti.

Lazio se nakon ovog poraza nalazi na šestom mjestu tabele Serije A i zaostaje četiri boda za Milanom i pozicijom koja vodi u Ligu prvaka.

Sa druge strane, ovo su bili vrlo važni bodovi za SPAL u borbi za opstanak.