Jakupović zabio za Rudar

Demir Jakupović je postigao novi pogodak za ekipu Rudara.

Fudbaleri Rudara iz Prijedora u 17. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske bili su gosti ekipi Sutjeske iz Foče, te su uspijeli zabilježiti veoma važnu pobjedu rezultatom 3:1.

U drugom poluvremenu nadmoć Rudara, krunisana je najljepšom akcijom na utakmici u 58. minutu, lopta je iz zadnje linije došla do Danila Marmata na lijevoj strani, ovaj prebacuje na drugu stranu Demiru Jakupoviću koji nakon sjajnog prijema, još bolje šutira i matira golmana Sutjeske.

Gol za vodstvo od 3 : 1.Rasterećeniji Rudar do kraja utakmice stvara još čak 5 izglednih prilika, ali do promjene rezultata nije došlo, Radulović pogađa prečku, dvije prilike nije iskoristio Stjepanović, te po jednu Santos i Jakupović.

Prijedorčani su i dalje lider na tabeli, a ovom pobjedom imaju prednost od 3 boda ispred drugoplasirane Zvijezde ’09. U narednom kolu Rudar upravo dočekuje ekipu iz etno sela Stanišić, kada će imati priliku da se dodatno odvoji na tabeli ili da sezonu učine zanimljivijom u slučaju kiksa.