Katastrofalna odbrana pokvarila utisak

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Meksika rezultatom 2:1. Zmajevi su mnogo bolje ograli nego protiv Irske, ali dvije katastrofalne greške u odbrani koštale su nas poraza.

Meksikanci su poveli u šestoj minuti. De Nigris se lako oslobodio Sanela Jahića, te šutirao. Asmir Begović je odbranio njegov udarac, ali se lopta odbila do Giovanija Dos Santosa, kojem nije bilo teško pogoditi mrežu Zmajeva za vodstvo Meksikanaca.

Nakon primljenog gola, fudbaleri BiH su se trgnuli i zaigrali mnogo odlučnije.

Sjajnu priliku za izjednačenje imali smo samo tri minute kasnije. Zvjezdan Misimović izveo je korner, u gužvi u šesnaestercu Meksika prvo je šutirao Boris Pandža, ali je njegov šut izblokiran. Međutim, odbijena lopta dolazi do Harisa Medunjanina, ali i njegov udarac skreće odbrana Meksika u posljednji trenutak.

Misimović je u 14. minuti ubacio iz slobodnog udarca, ali Edin Džeko glavom šutira pored gola. Već u narednom napadu Vedad Ibišević je sjajno uposlio Džeku, ali napadač Manchester Citya šutirao je sa vrha kaznenog prostora, a Ochoa je odbranio, dok je Miralem Pjanić na drugoj strani bio sam i čekao loptu.

Treću priliku u samo tri minute u 15. minuti imao je Boris Pandža, ali njegov udarac odbranio je golman Meksika.

Na drugoj strani je u 27. minuti uzvratio Dos Santos, ali na svu sreću šutira pored gola.

Bolju igru Zmajevi su krunisali u 29. minuti. Misimović je uposlio Džeku, a ovaj je iskoristio veliku grešku odbrane Meksika, izašao sam pred Ochou i matirao ga za 1:1.

Nakon furioznog prvog dijela, gdje je vezna linija Zmajeva stajala predaleko od odbrane, što je na velike muke stavilo Jahića i Pandžu, nastavak je donio nešto mirniju igru. Sušić je zamijenio strane Misimoviću i Pjaniću, pa je kapiten otišao desno, a vezista Rome lijevo.

Sušić je u 68. minuti u igru uveo Stojana Vranješa, Muamera Svraku i Senijada Ibričića, umjesto Elvira Rahimića, Vedada Ibiševića i Zvjezdana Misimovića.

Sjajnu priliku deset minuta prije kraja imao je Javier Hernandez, koji je u igru ušao u drugom dijelu. Chicarito je izbio sam pred Begovića, ali je Asmir fenomenalno odbranio. Lopta se potom odbila ponovo do igrača Manchester Uniteda, ali je ovog puta Senad Lulić zaustavio njegov šut na samoj gol-liniji.

U 87. minuti priliku je dobio i Damir Vrančić, a u igru je ušao umjesto Harisa Medunjanina. Priliku je nešto kasnije umjesto Miralema Pjanića dobio i vezista zagrebačkog Dinama Mehmed Alispahić.

Kada su svi mislili kako će susret završiti sa neriješenih 1:1, Stojan Vranješ nije uspio izbiti loptu iz dva pokušaja, iako je bio potpuno sam, a ona je onda sretnim spletom okolnosti došla do Hernandeza, koji matira Begovića z apobjedu Meksika.

Iako su Zmajevi odigrali mnogo bolje nego protiv Irske, smiješne greške ponovo su bile kobne i koštale su nas novog poraza.