KBS „SANA 2004“ bogatiji za 9 medalja

KBS „SANA 2004“  bogatiji za 9 medalja

Sanica je proteklog vikenda bila domaćin 13. Kantonalnog turnira za djecu do 7 – 14. godina . Takmičenje je ujedno bilo i izbornog karaktera za sastav Karate reprezentacije Unsko Sanskog Kantona.

U odličnoj atmosferi  i dobroj organizaciji učestvovalo je 14 klubova sa 200 takmičara. Na ovom sportkom događaju nastupili su i mladi sportisti KBS „Sana 2004“ koji su se i ovaj put u veoma jakoj konkurenciji okitili brojnim medaljama, te ujedno  pokazali i dokazali da su jedni od najboljih na porostoru Unsko – sanskog kantona, ali i šire.Mladi sanski karatisti su osvojili devet medalja, jednu zlatnu, šest srebrnih i dvije bronzane.

Pod vodtsvom trenera mirnesa Topića. Zlatom se okitio Isak Džafić, srebra su osvojili Adim Mulalić, Hatidža karamujić, Lajla Mulalić, Enesa Aganović, Hamza Talić, i Adis Krupić, a bronzane medalje su osvojili Amela Aganović i Ansar Krupić.

Recimo, da će Sanski Most biti domaćin okupljanja Karate reprezentacije Unsko – sanskog kantona –pred nastup  na “KUP-u Jadrana“ Zajednicki trening ce se održati u četvrak, 19.marta u Gradskoj dvorani sa početkom u 19 sati.