Komšijski derbi/ Podgrmeč savladao Ključ

Danas je u Sanskom Mostu, na stadionu Podgrmeča, odigrana zaostala utakmica posljednjeg 13. kola jesenjeg dijela prvenstva u okviru Druge lige FBiH-Zapad, a u komšijskom derbiju i, ujedno, derbiju začelja, domaći Podgrmeč je, pred oko 150 gledalaca pobijedio goste iz Ključa rezultatom 4:2.

Utakmica je protekla u nervoznoj i poprilično gruboj igri, a glavni sudija Šabić Adi iz Bihaća je pokazao čak tri crvena kartona.

Podgrmeč je došao u vodstvo u 18. minuti, kada se je u kaznenom prostoru gostiju najbolje snašao Adnan Karić i iskoristio odličan centaršut sa desne strane, te je glavom sproveo loptu u mrežu nemoćnog golmana gostiju.

U 30. minuti Podgrmeč je ostao sa 10 igrača, obzirom da je desni bek Mirnes Hrapić dobio direktan crveni karton, nakon što je igrao rukom na samoj gol liniji. Nažalost, ovo je bila cijena neiskustva, pošto se je radilo o čistom mahinalnom potezu i nenamjernom diranju lopte na nedozvoljen način.

Osim crvenog kartona Hrapiću, sudija Šabić je dosudio i penal za Ključ, kojega je golman domaćih Arifagić Muamer uspio da odbrani, ali je na odbijenu loptu ponovo natrčao izvođač penala i sproveo je u praznu mrežu, smanjivši rezultat na 2:1.

U 41. minuti drugi žuti karton dobio je igrač Ključa Admir Ibrahimović i sudija Šabić je i njemu pokazao put u svlačionicu.

Na samom početku drugog poluvremena, igrač domaćih Šehović Meho je napravio glupost, potpuno nepotrebno udarivši igrača gostiju i glavni sudija mu je u 51. minuti pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu. Nažalost, izmjena koju je trener domaćih Benjamin Ključanin nije izvršena na vrijeme, obzirom da je mladi Ramić Nedim već čekao prekid kraj aut linije, kako bi zamijenio upravo indisponiranog i nervoznog Šehovića.

Iako sa igračem manje, Podgrmeč je u 69. minuti uspio da poveća vodstvo na 3:1, a strijelac je ponovo bio Karić Adnan, nakon što je oduzeo loptu na polovini protivnika, prošao jednog odbrambenog igrača i u maniru iskusnog strijelca, potkopao loptu, prebacivši je preko istrčalog golmana Ključa.

Samo pet minuta nakon toga, Ključani su golom u 74. minuti ponovo smanjili na jedan gol zaostatka, a u tom trenutku su imali igrača viška u polju.

Iako sa igračem manje, Podgrmeč je sretno došao do vodstva od 4:2. kada je nakon šuta Harija Medžedovića sa ivice kaznenog prostora golman Ključa loše intervenisao i lopta je završila u donjem desnom uglu njegovog gola.

Odličnu igru Podgrmeč je krunisao povećanjem vodstva na 2:0 u 24. minuti, a strijelac drugog gola je bio Rizvan Ahmed-Riki.

Ovom pobjedom se ništa nije promijenilo kada je položaj na tabeli u pitanju, ali se je sada Podgrmeč približio Ključanima na samo dva boda. Ključ ima 7, a Podgrmeč 5 bodova, uz napomenu da je Podgrmeč imao kaznu Nogometnog saveza FBiH od -6 bodova.

U narednom 14. kolu, koje je ujedno i prvo kolo proljetnog dijela prvenstva, Podgrmeč kod kuće dočekuje još jednu komšijsku ekipu i to Bratstvo iz Bosanske Krupe, koja sa 9 osvojenih bodova zauzima 11. mjesto na tebeli, dva više od Ključa na 12. mjestu i 4 boda više od Podgrmeča na posljednjem 13. mjestu. Ključani u nastavku prvenstva idu u goste Slogi u Bosansku otoku pored Bosanske Krupe.