Kraj za Romu u Italijanskom kupu, Džeko promašio penal

Fudbaleri Rome oprostili su se od Italijanskog kupa u osmini finala nakon što su večeras na svom Olimpicu poraženi od Torina rezultatom 1:2.

Gosti su poveli golom De Silvestrija u 39. minuti utakmice (0:1), što je bio konačan rezultat prvog poluvremena. U 73. minuti Torino je došao do novog gola. U 73. minuti Eder je povisio na 0:2.

U 76. minuti Romi je dosuđen penal, a odgovornost na sebe preuzeo je Edin Džeko, tek što je ušao u igru umjesto Kevina Strootmana. Ipak, Milinković-Savić zaustavio je pokušaj Džeke s penala, iako naš napadač uopšte nije loše šutirao. Roma je smanjila na 1:2 u 85. minuti te se pojavio tračak nade da bi domaći mogli do izjednačenja.

Najbolju šansu za izjednačenje Roma je imala u 90. minuti preko Edina Džeke, ali je naš napadač šutirao iznad prečke.