Lana Pudar pliva finale Svjetskog prvenstva na 50 metara delfin, evo kada nastupa

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar danas, 7. septembra, pliva finale Svjetskog prvenstva na 50 metara delfin s početkom u 17:17 sati.

Ona se jučer plasirala se u finale Svjetskog prvenstva u disciplini 50 metara delifin.

Lana je u prvoj polufinalnoj grupi osvojila drugo mjesto sa vremenom 26:64 koje ju je odvelo u završnicu takmičenja i borbu za medalju.

Brža od nje je samo bila Amerikanka Leah Shackley koja je isplivala dionicu za 26:43.

Podsjetimo, Lana je u finalu na 200 metara delfin u utorak, 5. septembra, zauzela prvo mjesto sa vremenom 2:07.20. Drugo mjesto osvojila je Bella Grant iz Australije (2:08.97), dok je treća bila Paola Borrelli iz Italije (2:10.89).