Lescott i Nasri za podjelu bodova

U velikom derbiju drupe D Eura 2012. Francuska i Engleska su remizirale, odigravši 1:1.

Samir Nasri prvi je ozbiljnije zaprijetio u 11. minuti, ali lopta odlazi zamalo pored gola njegovog saigrača iz Manchester Citya Joe Harta. James Milner se obrukao u 15. minuti. Nakon što je zaobišao Huga Llorisa, imao je potpuno prazan gol pred sobom, ali je šutirao pored stative.

Iako su Francuzi imali više od igre, Gordi Albion je stigao do vodstva u 30. minuti. Slobodan udarac je izveo kapiten Engleske Steven Gerrard, a najviši u skoku pred Llorisovim golom bio je Joleon Lescott koji dovodi Engleze u prednost od 1:0.

Sjajnu priliku za izjednačenje Tricolori su imali u 34. minuti, kada je Alou Diarra odlično glavom šutirao nakon slobodnog udarca Nasrija, ali je Hart krajnjim naporom izbio loptu u korner.

Izjednačenje je stiglo u 39. minuti. Nasri je dobio opkladu protiv klupskog kolege Joe Harta, sjajno pogodivši mrežu iza njega preciznim udarcem sa vrha kaznenog prostora.

Ribery je sjajno šutirao petnaestak minuta prije kraja utakmice iz gotovo pa mrtvog ugla, a Hart je opet bio na mukama da zaustavi njegov udarac.

Francuska je bila mnogo bolja u drugom dijelu, ali je i Engleska prijetila s vremena na vrijeme. Međutim, rezultat se nije mijenjao, a čini se kako su i jedni i drugi bili zadovoljni podjelom bodova na kraju.

FRANCUSKA: Hugo Lloris, Mathieu Debuchy, Phillippe Mexes, Adil Rami, Patrice Evra, Alou Diarra, Samir Nasri, Florent Malouda (od 84. Marvin Martin), Yohan Cabaye (od 84. Hatem Ben Arfa), Franck Ribéry, Karim Benzema.

ENGLESKA: Joe Hart, Glen Johnson, John Terry, Joleon Lescott, Ashley Cole, James Milner, Steven Gerrard, Scott Parker (od 77. Jordan Henderson), Alex Oxlade-Chamberlain (od 77. Jeremain Defoe), Ashley Young, Danny Welbeck (od 90. Theo Walcott).