Liverpool ostvario najveću gostujuću pobjedu ikada u Ligi prvaka, Spartak pregazio Sevillu

U trećem kolu Lige prvaka u grupi E Liverpool je pobjedio sa 7:0 Maribor, dok je Spartak s 5:1 ispratio Sevillu.

Liverpool je poveo već u četvrtoj minuti kada je Salah presjekao pas te s desne strane uposlio Firmina koji je iz blizine atraktivno poentirao. U 13. Liverpool povećava na 2:0, iz brze kontre Milner ubacuje s desna, a Coutinho lijepo pogađa kut Handanovića. Šest minuta kasnije – 3:0, visokim pritiskom Liverpool brzo osvaja loptu te Firmino ovaj put asistira Salahu koji izlazi sam na golmana i jednostavno zabija. Pet minuta prije poluvremena Salah zabija svoj drugi a Liverpoolov četvrti gol, asistent je ovaj put bio Moreno. U 54. minuti Firmino postiže pogodak glavom za 5:0 na ubačaj Coutinha iz slobodnog udarca. Za 6:0 zabio je Oxlade Chamberlain, kojem je to bio prvi gol u dresu Liverpoola. Konačnih 7:0 postavio je Alexander-Arnold u samoj završnici utakmice. Ovo je bila i najveća pobjeda u gostima Liverpoola ikada u Ligi prvaka.

U drugoj utakmici skupine E snage su u Moskvi odmjerili Spartak i Sevilla.

Domaćini su poveli u 19. minuti kada je Eščenko ubacio s desne strane, a Promes glavom pogodio mrežu. U 31. minuti Sevilla izjednačuje preko stopera Kjaera koji se najbolje snašao u gužvi nakon kornera. Minutu nakon što je Pašalić ušao, Spartak je poveo 2:1 – Promes je odigrao pas za Melgareja koji s ruba šesnaesterca lijevom nogom gađa sami kut. Deset minuta kasnije Spartak povećava vodstvo na 3:1, zabio je Glushakov na ubačaj Kombarova. L. Adriano postigao je pogodak za 4:1 u 74. iz protunapada, asistirao mu je Promes. U sudačkoj nadoknadi za 5:1 zabio je ponovno Promes sjajnim solo prodorom.

Liverpool i Spartak sada su vodeći u skupini E s pet, Sevilla je treća sa četiri boda dok je Maribor posljednji sa samo jednim bodom.