Manchester United u sjajnom meču savladao Juventus u Torinu

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su večeras u gostima Juventus sa 2:1 u okviru 4. kola Lige šampiona.

Prvo poluvrijeme nije donijelo toliko uzbuđenja kao drugo. Izdvojit ćemo samo pokušaje Juana Cuadrada i Samija Khedire. Ovaj drugi je bio u puno boljoj šansi, ali je pogodio stativu.

U nastavku meča smo gledali daleko bolji fudbal i puno više šansi. Prvo je Martial pokušao za goste, da bi samo minut kasnije uzvratio Dybala koji je fantastičnim udarcem uzdrmao prečku. Redale su se prilike kasnije pred golom De Gee koji je konačno savladan u 65. minuti kada je fantastično asistirao Leonardo Bonucci a još bolje pogodio Cristiano Ronaldo za 1:0. Treba reći i to da je Ronaldo proslavio taj pogodak iako je bio protiv bivšeg kluba.

Samo dva minuta kasnije Pjanić je pokušao, ali De Gea je sjajno odbranio. To nije bilo sve od našeg reprezentativca koji je u narednih pet minuta imao dvije velike šanse, ali jednom je šutirao preko i jednom pored gola. Pokušao je poslije toga i Cuadrado ali iz stopostotne prilike šutira preko gola.

I, kako to obično u fudbalu biva, nakon što propustite svoje prilike, protivnik vas kazni. Manchester je to učinio u 86. minuti kada je Juan Mata sjajno izveo slobodan udarac i pogodio same rašlje gola domaće ekipe za 1:1. Samo četiri minute kasnije Leonardo Bonucci nakon gužve u šesnaestercu domaćih pogađa vlastitu mrežu za konačnioh 2:1 i pobjedu gostiju.

Svemu dodajmo i rezultate iz grupe F u kojoj je Manchester City pregazio Šahtar sa visokih 6:0, a Lyon i Hoffenheim su podijelili bodove odigravši 2:2. Treba reći da je za goste cijeli meč odigrao Ermin Bičakčić koji je upisao asistenciju.