Medalje za Enu Bašić i Zubeira Hodžića

Mladi sanski judisti Ena Bašić i Zubeir Hodžić, koji nastupaju za Judo klub „Travnik“, ostrarili su još jedan uspjeh osvojivši bronzane medalje na državnom prvenstvu.

Iako se takmiče za travnički klub oni ističu da su medalje donijeli u svoj grad.  U Lukavcu je u proteklu subotu održano Državno judo prvenstvo BiH za kadete i mlađe dječake na kojem je učešće uzelo 55 klubova sa 400 takmičara .

Na ovom velikom sportskom  događaju zapažen rezultat su ostvarili mladi sanski judisti Ena Bašić i Zubeir Hodžić koji su osvojili bronzane medalje. Ena je u jakoj konkurenciji od 9 takmičarki  osvojila treće mjesto za kadetkinje U18  – 48 kg . Imala je 3 borbe, bilnas 1 poraz i 2 pobjede. Zubeir je do trećeg mjesta došao u konkurenciji stariji dječaci do 30 kg u kojoj se borilo 7 takmičara.  Treba reći da su mladi sanski judisti članovi nedavno osnovanog Judo kluba „Sanski Most“, ali su u Lukavcu  nastupali za Judo klub „Travnik“, ali Ena i Zubeir ističu da su medalje svakako donijeli u svoj grad i u svoj klub.

Sljedeće takmičenje na kojem će nastupiti članovi Judo kluba „Sanski Most“ je državno prvenstvo za juniore i starije dječake koje će se u narednu subotu održati i u Vitezu. Boje kluba će braniti  Ena Bašić  i Merjem Krupić u konkurenciji juniora, dok će Selman Hodžić nastupiti u konkurenciji za starije dječake.