NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Nagrađeni najuspješniji sportisti

Na nedavno održanoj svečanosti Izbora najuspješnijih sportista Sanskog Mosta za 2021. godinu, Općinski sportski savez je dodijelio nagrade i za najbolje sportiste u seniorskoj, juniorskoj i kadetskoj konkurenciji, proglašeni su najbolji sportisti u invalidnom sportu, te najbolji trener i sportski  radnik. Već smo objavili da je za sportistu broj 1 u gradu na devet rijeka proglašena Amela Trožić, članica AK „Sana““.

Najuspješniji sportista u muškoj konkurenciji je Jasmin Ališić, član AK „Sana“, koji je osvojio treće mjesto na pojedinačnom prvenstvo BiH u krosu održanom u Derventi.  Najuspješniji junior je Ismet Talić, NK“Rudar“Kamengrad.

Ovaj mladić je dolaskom u seniorsku ekipu veoma brzo postao nosilac odbrane i stekao je simpatije navijača. Najuspješnija sportska ekipa u ženskoj konkurenciji je ŽKK „Sana“ osvajač ženske juniorske lige USK-a za 2021. godinu i učesnik ženske omladinske lige BiH. Najuspješnija sportska ekipa u muškoj konkurenciji je Atletski klub „Sana“.

Zasluge pripadaju Jasminu Ališiću, Mehrudinu Šljivaru i Anesu Bojiću koji su osvojili treće mjesto na ekipnom prvenstvu BiH u krosu održanom  u Brčkom. Najuspješnija kadetkinja je Adela Nalić ,Judo klub „Sana“. Ona je osvojila treće mjesto kategorija -44 kg na pojedinačnom prvenstvu BiH, a najuspješniji kadet je Ishak Halilović NK „Rudar“ Kamengrad. Radi se o perspektivniom  mladom igraču koji je svojim igrama i ponašanjem zaslužio mjesto u seniorskoj ekipi i odigrao sve utakmice u proteklom periodu. Za najuspješnijeg trenera je očekivano izabran Ekrem Jakupović, AK „Sana“, a najuspješniji sportski radnik je Šaban Kamić NK „Rudar“ Kamengrad.

On je svoje golmanske kvalitete prenio i prenosi na mlade igrače, a veliki doprinos je dao klubu posebno u nabavci sportske opreme. Najuspješniji sportista godine u kategoriji osoba sa invaliditetom u muškoj konkurenciji je  Besim Dedić, član Saveza za sport i rekreaciju invalida Sanski Most. On je osvojio drugo mjesto na kantonalnom prvenstvu u boćanju ,te četvrto mjesto na prvenstvu BiH, a u pikadu je osvojio prvo mjesto na općinskom prvenstvu i treće mjesto na prvenstvu USK-a. Najuspješnija sportska ekipa u muškoj konkurenciji je  KIK „Sana“.

Sanski košarkaši su osvojili prvo mjesto na turniru „Sana 2021“, te na turniru u Mariboru, a uspješno su nastupili na državnom i KUP prvenstvu BiH, te NLB ligi. Najuspješniji sportski radnik je Dževad Salešević, član Savez za sport i rekreaciju invalida Sanski Most. On se uspješno  takmiči u stonom tenisu, pikadu i boćanju.Svojim radom doprinosi uspješnom radu Saveza.

Snimak svečanosti Izbora najuspješnijih sportista Sanskog Mosta za 2021. godini biti emitovan u emisiji Spotski žurnal koji je na programu RTV Sana u petak, 11. februara u 20 sati.