Neizvjesnost se nastavlja!

Košarkaši Igokee su sinoć u Laktašima pobjedom nad Širokim Wwinom (74:63) izjednačili u finalnoj seriji play-offa košarkaškog prvenstva BiH, te tako nakon 2:2 osigurali majstoricu u Širokom Brijegu.

Tako ćemo odluku o prvaku, baš kao i prošle sezone imati na parketu “Pecare” u petoj utakmici između dva najbolja bh-tima u ovom trenutku.

A da su zaista i najbolje ekipe u našoj zemlji pokazali su u još jednom odličnom meču ove finalne serije.
Igrači oba tima su već od samog početka četvrtog susreta finalne serije pokazali veliku želju da odigraju jednu “žestoku” play-off utakmicu. Vidjelo se da kalkulacija više zaista nema. Pobjeda je i jednim i drugim donosila mnogo, Širokobriježanima titulu-Igokei novu nadu.
Domaći tim je najave iz dana prije utakmice o apsolutno angažovanoj igri počeo provoditi u djelo već od prvih minuta. Širokobriježani su za svaki koš radili mukotrpno, Igosi su ispunili bonus već u prvim minutama i u 7-oj imali 6 poena prednosti (14:8).
U drugoj četvrtini, u 15. minuti, košarkaši Igokee imaju prednost od 17 poena (33:16). Svi u timu Dragana Bajića taj period igraju odlično. Klupa domaćina je mnogo bolja od gostujuće (24:6). Košarkaši Širokog imaju loš procenat slobodnih (50%). Kada su u pitanju tehničke greške, skor 3:10 samo govori o odbrani koju su igrali u Igokei i koja je tjerala igrače Ivana Velića na veliki broj izgubljenih lopti. Sve ovo proizvelo je 7 kontri za Igokeu i samo jednu za goste iz Širokog Brijega.
Dvije minute prije kraja prvog dijela Širokobriježani ipak smanjuju na 10 poena razlike (38:28). Ostalo je na tome, jer je prilikom odlaska na odmor visokih 18 poena razlike za tim Igokee (46:28).
Dok su igrači odlazili na odmor činilo se tad, da je pitanje pobjednika u ovom meču već rješeno.
U drugom poluvremenu Široki kreće sa mukotrpnim zadatkom nadoknađivanja velikog minusa iz prvih 20 minuta. Pred sami kraj trećeg perioda stižu na minus 10 (57:47). Takav je rezultat (60:50) i na početku četvrte četvrtine.
U zadnjih deset minuta Planinić i Pilepić vode svoj tim i prilaze domaćinima na samo 7 poena (62:55). Ova dva igrača su praktično bili jedini na kojima je počivala igra gostujućeg sastava.
Ipak, kada Komatina pogađa ispod koša uz dodatno slobodno bacanje za 72:59, samo dvije minute prije kraja susreta znalo se da će pitanje o prvaku biti riješeno majstorici u Širokom Brijegu.
U timu Igokee odličnu partiju su pružili oni od kojih se to najmanje očekivalo. Miletić je ostvario učinak od 12 poena i 5 skokova, dok je Adamović dodao 13 poena. Najefikasniji je bio Komatina sa 18 poena.
U timu iz Širokog Brijega istakli su se Pilepić sa 20 i Planinić, koji je postigao 11 poena. Naletilić je dodao 9 poena, Šakić uz 7 postignutih koševa je imao i 11 skokova.