Novi poraz “Budućnosti”

Za vikend je  odigrano posljednje kolo prvog dijela prvenstva za rukometaše u prvoj ligi FBIH, gdje su Banovići bili gosti u Sanskom Mostu ekipi RK Budućnosti.

Početak utakmice dobro otvaraju obje ekipe, te se primijetio u igri Banovića umor od dalekog puta.Ni to nije smetalo da “Pavijani” na poluvrijeme odu sa prednošću od +5 golova kada je rezultat na semaforu glasio 13-18.

Drugo poluvrijeme prolazi u znaku fenomenalne odbrane Banovića čiji je stub bio Modrić Mirza kojeg igrači Budućnosti nisu mogli ni u jednom trenutku proći. Golijada u napadu, atraktivni , brzi potezi su krasili igru gostiju pa se kao produkt svega toga na listi strijelaca opravdano izdvojio Dejan Ivanišević igrač Banovića koji je i u ovoj utakmici potvrdio epitet najboljeg strijelca lige postigavši 12 golova. Na desnoj strani u napadu Banovića se pokazao ljevoruki Denis Tokić sa 7 postignutih golova te dao do znanja da se može na njega ozbiljno računati iako je jedan od najmlađih igrača “Pavijana”.

Nakon svega, rezultat je glasio +21 za “Pavijane” tačnije 18-39.
Nastavak prvenstva je po rasporedu u martu mjesecu. Sportski pozdrav i želimo ugodan odmor svim takmičarima.