NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Novi uspjeh sanskih “Hurije”

Mladi članovi karate kluba „ Hurije “ su nastavili nizati odlične rezultate, a novi uspjeh su ostvarili na velikom karate turniru u Banja Luci. Na pobjedničko postolje su se penjali deset puta osvojivši 3 zlatne, 4 srebrne i 2 bronzane medalje, a klub je u generalnom poretku zauzeo visoko treće mjesto.

Mladi članovi karate kluba „Hurije“ ponovo su zaslužni što se ime Sanskog Mosta u lijepom svijetlu čulo na velikom sportskom događaju. Ovaj put uspjeh su ostvarili na jednom od najmasovnijh karate takmičenja u našoj zemlji ” VIII Bushido Banja Luka Open 2020“ koje je po svim epidemiološkim preporukama organizovao banjalučki karate klub „Bushido“.

Sanske „Hurije“ su se deset puta penjali na pobjedničko postolje osvojivši 3 zlatne, 4 srebrne i 2 bronzane medalje, a da se radi o još jednom njihovom velikom uspjehu govori i podatak da je na ovom sportskom događaju nastupilo 280 takmičara iz 24 kluba. Treba istaći, da je u veoma jakoj konkurenciji Karate klub „Hurije“ u generalnom poretku zauzeo odlično treće mjesto.

Zlatnim medaljama su se okitili Amina Spahić, Minela Kalender i Ajna Sinanović. Srebrne medalje su osvojili Azra Merdanović, Ena Fatimić, Hana Sinanović i Dženefa Kalender, a bronzane Sanel Bešić i Sadija Krupić.

Zasluge za novi uspjeh mladih sanskih hurija svakako pripadaju i treneru Kemalu Hodžići Hepi koji je još jednom odlično pripremio svoje pulene za veliko takmičenje.

Iz Uprave kluba čestitali su svim takmičarima na ostvarenim rezultatima, kao i roditeljima na podršci. Recimo, da za mlade sanske karatiste nema odmora i oni nastavljaju sa redovnim i napornim trenizima za naredna takmičenja.