Novi uspjeh sjajne Ade Avdagić: Donijela Bosni i Hercegovini još jednu medalju

Na međunarodnom taekwondo turniru G1 “Slovenia Open 2024” koji je održan od 24. do 25. februara u Ljubljani u sportskoj hali Tivoli, uz učešće preko 1000 takmičara iz 140 klubova, takmičarka Taekwondo kluba Sarajevo i jedna od najboljih bh. seniorki Ada Avdagić, uspjela se domoći bronzane medalje u kategoriji do 53 kg.

Avdagić je kao treći nosilac turnira bila slobodna prvo kolo.

U drugom kolu u osmini finala savladala je francusku takmičarku 2:0, zatim u četvrtfinalu belgijsku takmičarku rezultatom 2:1, da bi u polufinalu sudijskim preglasavanjem izgubila od srbijanske takmičarke 2:1 i time ostala bez finala.

Bila je ovo ukupno 12. seniorska medalja za Adu Avdagić u zadnjih godinu dana koliko je zvanično takmičarka u seniorskoj konkurenciji.

Time je još jednom potvrdila svoju kvalitetu i raskošni talenat, te tako nastavila uspješni niz rezultata koji je godinama ostvarivala u juniorskoj i kadetskoj konkurenciji na E i G turnirima