NaslovnicaSanski MostSport

Odličan nastup „Hurija“ u Banja Luci

Mladi članovi karate kluba „Hurije“ iz Sanskog Mosta imali su odličan nastup na Međunarodnom karate turniru „Banja Luka Open 2013“ , koji je u proteklu subotu održan u okviru obilježavanja Dana ovoga grada.

Nastupilo je 369 takmičara iz 32 kluba iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije i Srbije, a karatisti „Hurija“ su u veoma jakoj konkurencini osvojili četiri medalje, po jednu zlatnu i srebrnu, te dvije bronzane medalje.
Zlatnim odličjem na ovom veoma jakom karate turniru u konkurenciji kadeta je osvojio Mujo Sinanović u apsolutnoj kategoriji. Također, u kadetskoj konkurenciji u apsolutnoj kategoriji srebrnu medalju je osvojila Ajla Tatarić, dok su bronzane medalje osvojili Admir Seferović u konkurenciji kadeta kategorija – 70 kg, te Azra Memić u konkurenciji pionira kategorija – 35 kg. Kamal Hodžić Hepa,  trener u KK „Hurije“,  naglašava da je zadovoljan nastupom svojih takmičara jer je konkurencija bila izuzetno jaka. On je istakao da je ovo bio odličan pripremni turnir pred nastup takmičara kluba na Državnom prvenstvu za kadete, juniore i U 21 koje će se sljedećeg vikenda održati u Tuzli