Odlični Jakupović zabio novi gol

Golom Arnela Jakupovića ekipa Domžala je pobijedila ljubljansku Olimpiju. Ekipa Domžala je nastavila tradiciju na domaćem terenu, pobijeđena je i prvoplasirana ekipa prvenstva. Ljubljansko Olimpija je poražena u derbi utakmici 32. kola Prve lige Telecom Slovenije rezultatom 2 :0 (2:0).

Pitanje pobjednika je riješeno u prvom poluvremenu, kad su postignuta oba gola.Sa 1:0 ekipa Domžala je povela autogolom Maksimenka u 29. minuti.

Konačan rezultat 2:0 je postavio Arnel Jakupović, golom u 38. minuti utakmice. Slobodan udarac je izveo kapiten Senijad Ibričić, zadužen za izvođenje svih prekida. U kazenom prostoru je do lopte došao Šoštarič Karič, koji je loptu poslao pred gol, gdje je neometano glavom gol postigao Arnel Jakupović.

Bio je to šesti gol Arnela Jakupovića u prvenstvu, kojim se izjednačio sa kapitenom Senijadom Ibričićem na drugom mjestu po broju postignutih golova u prvenstvu.

Ekipa Domžala se nalazi na četvrtom mjestu prvenstvene tabele sa 51 osvojeni bod.