NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Podgrmeč pokorio i Cazin

U prvenstvu Druge lige FBiH-zapad u okviru 17. kola u Cazinu je odigran derbi meč a u kome je domaća Krajina ugostila lidera na tablici, izvanrednu ekipu NK Podgrmeč iz Sanskog Mosta.

Bio je ovo susret koji je izazvao pažnju ljubitelja nogometa u cijeloj Krajini, susret u kome je praktični pala odluka o prvaku ove lige. Domaći igrači željeli su da skinu skalp lideru, da pobjedom se primaknu na 5 bodova zaostatka i pokušaju se uključiti u igru za prvaka, i tako su i najavljivali da će ovaj susret završiti trijumfom. No, kontra njih su na travnjak nogometnog „hrama“ u Cazinu izašli izuzetno spremni i motivisani igrači (Škorić, Lezić, Seferović, Krupić, Ramić, Kukavica, Međedović, Hamzabegović…) koji su još jednom pokazali svu ljepotu nogometne igre i na kraju ostvarili 11. pobjedu u prvenstvu rezultatom 0:2.

Utakmica je bila prava prvenstvena – borbena, sa dosta dobrih akcija, šuteva, prilika, odbrana vratara oba tima. Gosti su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 0:1 a strijelac je bio, nakon lijepo odrađene akcije, Haris Međedović. U nastavku meča viđen je još jedan zgoditak, a za goste je pogodio Nedim Ramić, koji se nakon nakon prekida najbolje snašao u šesnestercu Krajine i postavio konačnih 0:2.

Kraj meča gosti su dočekali uzdignutih ruku, zagrljeni igrači sa svojim stručnim štabom i članovima uprave proslavljali su novi trijumf Podgrmeča a sa kojim je, četiri kola prije kraja, ekipa iz Sanskog Mosta već sada šampion ove lige i igrače majstoricu sa prvakom grupe zapad 1 za ulazak u baraž, a samim tim i u Prvu ligu FBiH. O novoj pobjedi ekipe šef stručnog štaba Podgrmeča, izuzetno nadareni trener Amer Muhurdarević rekao je sljedeće:

-Bio je ovo pravi derbi meč i zadovoljan sam svim dešavanjima na ovom susretu, a sama utakmica bila fer i korektna. U prvom poluvremenu svjesno smo pustili malo terensku inicijativu Krajini, a gdje se igra odvijala većinom na sredini terena. Poslije jedne organizovane i lijepo odrađene akcije postižemo pogodak za vodstvo, i kasnije smo mirno zavrsili prvih 45 minuta… U drugom poluvremenu smo nastavili dobro, i onda u 60 minuti ostajemo sa igračem manje, Haris Lezić kao zadnji igrač odbrane u remlovanju obara domačeg igrača i dobija crveni karton. I sa deset igrača se nismo povukli, i nakon jednog prekida postigli smo zgoditak za konačnih 0:2. I domaća ekipe Krajina odigrala je dobro, stvorila je dvije, tri izgledne prilike za postizanje pogodka, ali naš golman i kapiten Mirza Hamzabegović je bio na visini zadatka. Ovu pobjedu poklanjamo našem gradu i našim vjernim navijačima i jedva čekamo da se vrate na tribine, jer uz njihovu vatrenu podršku bičemo još bolji i efikasniji”.