Podgrmeč slavio u Mostaru

NK Podgrmeč iz Sanskog Mosta ostvario je izuzetno važnu gostujuću pobjedu u borbi za opstanak u Prvoj ligi Federacije BiH. Sanski nogometaši su slavili rezultatom 2:1 protiv Branitelja u Mostaru. Podgrmeč je poveo preko Ivana Juriča u 11. minuti, zatim je izjednačio Pinheiro dvije minute kasnije, a pobjedu Sanjanima je osigurao Ajdin Karić u 65. minuti. No, i pored osvojerna tri zlatna boda sa kojima se popeo za dvije stepenice na tabeli, Podgrmeč se i dalje nalazi u teškoj sitiaciji i tek slijedi velika borba za očuvanje prvoligaškog statusa.
U 18 kolu vodeči trojac je zabilježio pobjede, tako da nije došlo do promjene u gornjem dijelu prventstvene ljestvice. Vodeće Jedinstvo je visokih 6:0 slavilo protiv zadnjeplasiranog Troglava, Sloboda je na gostovanju rezulatom 0:1 pobijedila Čapljinu, a istim rezultatom je Bratstvo u Konjicu porazilo Igman. Za iznemađenje kola pobrinulo se Orašje koje je sa 1:0 pobijedilo Rudar, Iskra je ostvarila značajnu pobjedu od 1:0 protiv Budućnosti, Gradina je sa 3:0 porazila GOŠK, dok su Mladost i Radnički odigrali neriješeno 1:1,
Na čelu tabele je i dalje Jedinstvo sa 43 boda, Sloboda ima 40, a Bratstvo 39 bodova. Na četvrtom mjestu je Rudar sa 36 bodova, peti GOŠK ima 30, šesta Čapljina 28, a sedmi Branitelj i osmi Radnički po 27 bodova. Na devetom mjestu je Orašje sa 26, a bod manje na desetom mjestu ima Gradina. U pasnoj zoni jedanasesta Mladost i dvanaesti Podgrmeč imaju po 18 bodova, zatim trinaesta Budućnost i čertnasti Igman po 17, Iskra na petnaestom mjestu ima 16 bodova, dok je na začelju tabele Troglav sa samo 5 osvojenih bodova.
Podgrmeč u narednom kolu dočekuje Iskru, a u ostalim susretima se sasraju: Orašje – Čapljina, Rudar – Branitelj, Budućnost – Gradina, Radnički – Sloboda, Jedinstvo – Mladost, Bratstvo – Troglav i GOŠK – Igman. Sve utakmice se igraju u narednu subotu sa počekom u 15 sati.