Podgrmeč u borbi za opstanak izgubio dva boda

Proteklog vikenda odigrano je 17. kolo prvesntva Prve lige FBiH. Sanski prvoligaš Podgrmeč nije iskoristio prednost domaćeg terena i sa Orašjem je odigrao 1:1. Sanjani u ovoj utakmici nisu imali sportske sreće.

Nadigrali su čvrstu gostujujuću momčad, svorili veliki broj šansi, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Podgrmeč je cijeli susret imao terensku inicijativu, dok su gosti samo dva puta ozbiljnije zaprijetili, ali su prvi došli u vodstvo u 60. minuti. Potom ponovo slijedi napad za napadom domačih igrača, a odbrana Orašja je kapitulirala tek u 85 minuti kada Jurić postiže izjednačujući pogodak. Treba istaći, da oko 200 navijača i simpatizera Podgrmeča nisu imali primjedbi na igru i zalaganje domačih igrača, ali svima ostaje žal za pobjedom i izgubljena dva važna boda u borbi za opstanak. Tako je Podgrmeč i dalje ostao u teškoj situaciji.
U ovom kolu kiksao je i vodeći dvojac na tabeli, Jedinstvo i Bratstvo, što je iskoristila Sloboda. Naime, Bišćani su se u posljednjim minutama spasili od poraza na gostovanju kod Igmana u Konjicu. Utakmica je završena 2:2. Također, Bratstvo je na svom terenu odigralo samo 1:1 sa Gradinom, dok je Sloboda sa visokih 4:0 porazila Mladost. Važnu domaću pobjedu je ostvario Rudar koji je na svom terenu sa 1:0 porazio Čapljinu. Neriješene susrete i bez golova odigrali su Budućnost i Branitelj, te GOŠK i Iskra. Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je Radnički koji je svom terenu deklasirao Troglav sa 7:0.
Na čelu tabele je i dalje Jedinstvo sa 40 bodova, ali sada ima samo tri boda više od drugoplasirane Slobode. Treće Bratstvo i četvrti Rudar imaju po 36 bodova, GOŠK je peti sa 30, šesta Čapljina ima 28 bodova, a bod manje na sedmom mjestu ima Branitelj. Na osmom mjestu je Radnički sa 26 bodova, Orašje ostalo na devetom mjestu i ima 23 boda, a sa bodom manje je deseta Gradina. U opasnoj zoni sa po 17 bodova su jedanaesta Budućnost, dvanaesta Mladost i trinaesti Igman. Podgrmeč je trenutno čertnaesti na tabeli sa 15 osvojenih bodova, dva boda manje na petnaestom mjestu ima Iskra, dok već odavno otpisani Troglav na začelju tabele ima samo pet osvojenih bodova.
U narednom kolu Podgrmeč gostuje kod Branitelja u Mostaru, a u ostalim susretima se sastaju: Čapljina – Sloboda, Troglav – Jedinstvo, Igman – Bratstvo, Mladost – Radnički,
Iskra – Budućnost, Gradina – GOŠK i Orašje – Rudar. Autor:radiosana.