NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Podgrmeč želi u Prvu ligu

U dobrom ozračju i sportskom optimizmu, svjesni svojih mogućnosti i dobrim startom u proljetnom prvenstvu uz dužno poštovanje prema sportskom rivalu, ekipa Podgrmeča je uknjižila nova tri boda.

Trener Amer Muhurdarević je dobro pripremio ekipu za utakmicu protiv Krajišnika što se vidjelo na terenu. Učinak ekipe je više nego zadovoljavajući.

Sadin Seferović je ranim golom u 8.minutu utakmice najavio dobru igru uz mnogo golova. Redale su se šanse za gol, da bi u 26.minutu na asistenciju Škorić Armana gol postigao Haris Međedović.

U 32.minutu je svoj drugi gol postigao Sadin Seferović na asistenciju Krupić Ensara za 3:0 i rezultat prvog poluvremena.Ekipa Podgrmeča je bila toliko dominantna na terenu da ekipa Krajišnika u prvom poluvremenu nije uputila niti jedan udarac prema golu Mirze Hamzabegovića.

U drugom poluvremenu ponovo dominacija Podgrmeča i redanje prilika za postizanje gola ali se istakao golman gostiju dobrim odbranama.Kapiten Arnis Fifić je postigao gol iz jedanaesterca u 70.minuti za 4:0, da bi Sadin Seferović u 82.minuti postigao još jedan gol za 5:0 i svoj het trik na utakmici.

Gol za krajnji rezultat 6:0, postigao je Kenan Čunjalo u posljednjoj minuti utakmice.

Jesenas je Podgrmeč protutnjao Kladušom pobijedivši Krajišnik rezultatom 4:0, što su ponovili sa šest golova u mreži gostiju.