Pogledajte šta je sve Edin Džeko stigao napraviti za 45 minuta

Manchester City savladao je danas ekipu Newcastle United i tako povećao šanse da kraj sezone dočeka na prvom mjestu. Vrlo dobru utakmicu odigrao je bh. reprezentativac Edin Džeko.

Džeko je kompletirao je savršenih 45 minuta i nakon pet mjeseci konačno je zabio pogodak. Dijamant je bio najbolji igrač na terenu i podsjetio je na svoje najbolje dane.

Prvo je na samom otvaranju meča ukrao loptu i izborio penal iz kojeg je City poveo preko Sergija Aguera. Potom je asistirao nakon sjajnog prodora za Samira Nasrija i 2:0, da bi se na kraju i sam upisao u strijelce za visokih 3:0.

U nastavku meča David Silva je zabio još dva gola za konačnih 5:0.

Bio je najbolji nastup Džeke u posljednjih nekoliko mjeseci i definitivno povratak u formu koja ga krasi svih ovih godina.

U nastavku pogledajte šta je sve Džeko napravio za 45 minuta prvog poluvremena. Bilo, ponovilo se.