NaslovnicaSanski MostSport

Polovičan učinak sanskih nogometaša i rukometaša

Sanski nogometaši i rukometaši su proteklog vikenda ostvarili polovičan učinak u prvim prvenstvenim utakmicama u nastavku sezone. Nogometaši Podgrmeča su u okviru 16. kola Prve lige Federacije BiH na svom terenu remizirali protiv Rudara iz Kaknja. Ova utakmica završena je bez golova, a jednim osvojenim bodom sanski prvoligaš je zadržao osmu poziciju na tabeli sa 23 boda. U narednom kolu Podgrmeč gostuje kod prvoplasiranog Viteza.
Također, i rukometaši „Sane 7„ su prvu utakmicu u proljetnom dijelu prvenstva Prve lige Federacije BiH grupa sjever, odigrali neriješeno. Sanjani su ugostili ekipu ORK „Tuzla, a utakmica je završena rezultatom  33:33. Treba reći, da su gledaoci u Gradskoj dvorani uživali u dobrom rukometu i do samog kraja neizvjesnoj utakmici. Naime, Tuzlaci su šest minuta prije kraja imali prednost od 5 golova razlike, ali podmlađeni sastav sanskog rukometnog  kluba je protiv iskusnije gostujuće ekipe je dobro odigrao završnicu. Izjednačujući zgoditak  Sanjani su postigli u posljednjim sekundama ovog dramatičnog meča. Sanski rukometaši su i dalje deseti na tabeli, a sada imaju devet bodova.  U narednom kolu „Sana 7“ putuje u Tešanj gdje se sastaje sa ekipom „Bosna TS“