Naslovnicainmedia danas

PONOS SANE Jedni od najboljih

Mladi članovi Judo kluba „Sana“ ponovo su dokazali gdje god se pojave da važe za jedne od najboljih. Novi uspjeh su ostvarili u Kaknju gdje su se na veoma jakom turniru čak 15 puta penjali na pobjedničko postolje.

Uz to, klub je ekipno u uzrastu mlađih i starijih pionira zauzeo 1.mjesto koje dijeli sa sarajevskom Bosnom. U proteklu subotu je održan trinaesti Međunarodni judo kup pod nazivom “KAKANJ OPEN 2021” na kojem je  nastupilo  450 takmičara iz 40 klubova.

Na ovom velikom sportskom događaju izuzetno uspješan nastup su imali mladi članovu Judio kluba „Sana“  iz Sanskog  Mosta koji su ponovo dokazali gdje god se pojave da važe za jedne od najboljih. Mladi sanski judisti su osvojili  15 medalja  i to pet zlatnih, jednu srebrnu i devet bronzanih. Uz to, klub je ekipno u uzrastu mlađih i starijih pionira zauzeo 1.mjesto koje dijeli sa sarajevskom Bosnom. Zlatne medalje osvojili su Adela Nalić i Imran Muhtari koji su ostvarili pobjede u čak šest borbi, te Edin Dunić, Afan Imširević i Adem Sinanović  koji su pobijedili u četiri borbe.

Srebrnu medalju je osvojio Muamer Čirkić sa odrađene tri borbe, bronzane medalje osvojili su Adna Nalić,  Dino Đumišić –  pet borbi,  Amar Plavotić – četiri borbe, Nafiz Sarajlija , Adin Grgić,  Zejd Karamujić – tri borbe, Ema Sarajlija i Fejsal Salkičić – dvije borbe. Imran Muhtari je osvojio i bronzu u konkurenciji stariji dječaci. Na turniru su još nastupili Din Delić i Abdel Sawanda koji se nisu popeli na pobjedničko postolja, ali su ostavili dobar utisak. Trener Judo kluba „Sana“  Muhamed Kolaković je zadovoljan još jednim odličnim rezultatom svojih pulena i čestitao im je na uspjehu. On posebno ističe, da su svi takmičari imali borbe, odradili su  čak 54 odlična meča tako da niti jedna medalja nije osvojena nezasluženo. Trener Kolaković posebno napominje da je klub u ekipi na ovom turniru imao sedam početnika koji su opravdali nastup i na koje se može računati u budućnosti. Mladi sanski judusti nemaju vremena za odmor i odmah počinju sa pripremama za nastup na veoma jakom međunarodnom turniru u Vitezu.