NaslovnicaSanski MostLokalne teme

Poraz Rudara na domaćem terenu

Utakmica u okviru XV. kola Druge lige Federacije BiH zapad “2”, između Rudara i Brekovice 78, odigrana u Kamengradu, završena je pobjedom gostiju rezultatom 0 : 2 (0:1).

U posljednja tri kola ekipa Rudara je bez pobjede, nakon dva remija, doživjela je poraz. Ekipa Rudara je bila oslabljena, izostankom nekoliko standardnih prvotimaca, ali to nije razlog poraza.

Gosti su u ranom dijelu prvog poluvremena poveli sa 1:0 golom iskusnog Armina Cibre, koji je zimus pojačao ekipu Brekovice. Napadač Rudara Ajdin Hodžić je bio u jednom „ziceru“ i jednoj polušansi, ali nije uspio postići gol. Gosti su u prvom poluvremenu dobro stajali na terenu hrabro se suprostavili i zadržali svoje vodstvo.

U drugom poluvremenu domaći nogometaši su se probudili i počeli sa učestalim napadima ka golu danas vrlodobrog Ahmeda Fajković. Stvoreno je nekoliko izglednih prilika, ali Hodžić, Hrapić i Karajković se nisu uspjeli upisati u listu strijelaca.

Rudar je imao veći posjed lopte, ali bez završnice. Poslije jedne opsade gola gostiju lopta se izbacuje na lijevi bok i slijedi duga lopta na polovinu igrališta Rudara.

Gotovo svi igrači Rudara su ispali iz igre, na loptu je istrčao golman domaćina preko 35m od svog gola a uspiješniji u tom duelu je napadač Dino Halilagić koji u trku pored nemoćnog golmana Omera Mahića i beka Harisa Subašića šalje loptu u nebranjenu mrežu za vodstvo gostiju od 0:2 u 85’ minutu i konačan rezultat utakmice.