Poraz sanskih rukometaša unatoč dobroj igri

Rukometaši „RK Sane“ doživjeli su sinoć novi prvenstveni poraz. U nastavku prvenstva Prve lige Federacije BiH – grupa sjever, sanski rukometaši su gostovali u Lukavcu gdje su sa dva gola razlike poraženi od tamošnjeg istoimeniog kluba.

Rezultat je glasio 26:24. Radilo se o dvoboju ekipa sa začelja tabele i Sanjani su se na ovom gostovanju nadali i osvajanju prvih bodova. Nažalost, nisu uspjeli, ali ostaje žal sa pobjedom.

Naime, kako nas je informisao Aiman Sawanda, član Uprave RK „Sana 7“, sanski rukometaši su odlično igrali i ciijeli tok utakmice su bili u vodstvu sa dva do tri gola razlike. No on ističe, da su na rezultat ove uzbudljive i neizvjesne utakmice uticale sudije koje su vidno bili naklonjeni domaćinu.

Svirani su nepostojeći prekršaji, igrači su nepravedno dobijali iskljućenja ili su dosuđivani sedmerci. Ipak , mladi sanski igrači su odoljeli pritisku i vodili su čak do 57 minute. Tada opet na scenu stupaju sudije, koji navodno zbog prigovora isključju igrača „Sane 7“, što domaći igrači koriste i dolaze do pobjede.

Sawanda je čestitao sanskim rukometašima na zalaganju i borbenoij igri, te naglašava da su i pored poraza osvjetlali obraz kluba. „RK „Sana 7“ je na posljednjem mjestu na tabeli i bez osvojenih bodova u dosadašnjem dijelu prventva. Šansu za prvu pobjedu igrači „Sane 7“ imaju već u narednu subotu kada u Sanskom Mostu gostuje solidna ekipa Čelika koja se samo jednim osvojnim bodom nalazi na devetom mjestu.

Utakmica se igra u Gradskoj dvorani sa početkom u 18 sati, a sanski rukometaši očekuju i veliku podršklu navijača i nadaju se da će napokon slaviti.