Portland razbio Golden State, Nurkić blizu double-doublea

Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su u San Franciscu domaću ekipu Golden State Warriorsa ubjedljivim rezultatom 123:98 i tako se vratili trijumfima nakon nedavnog teškog poraza od Los Angeles Clippersa.

Blazersi su od početka krenuli žestoko pa su već nakon prve četvrtine imali čak 17 poena prednosti. Do odlaska na odmor Warriorsi uspijevaju neznatno smanjiti razliku, a rezultat na poluvremenu je bio 55:67.

Međutim, do kraja utakmice Blazersi nisu ništa prepuštali slučaju pa su sve vrijeme povećavali prednost koja je s posljednjim zvukom sirene iznosila čak 25 poena.

Najbolji u redovima Portlanda bio je Lillard s 34 poena i osam asistencija, dok je McCollum ubacio 28 poena. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na parketu je proveo svega 17 minuta zbog ranog problema s ličnim greškama, ali za to vrijeme odradio je odličan posao te umalo došao do double-double učinka. Na kraju je imao po osam poena i skokova te upisao i dvije asistencije.

Curry s 26 poena, osam skokova i pet asistencija bio je najbolji kod Warriorsa, a istakao se još Wiggins s 15 poena.

Blazersi su na sedmom mjestu Zapadne konferencije NBA lige s tri pobjede i dva poraza, dok su Warriorsi na 12. poziciji s omjerom 2-3.